Nowa edycja „Gry o tron” Martina

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 29 marzec 2011

Z okazji premiery serialu fantasy na podstawie Gry o tron, wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowuje specjalną edycję Pieśni Lodu i Ognia George’a R.R. Martina. Okładki będą filmowe, format większy (140×205), stron 842, a oprawa twarda. Czyli taka, jak na to zasługuje ta saga fantasy. Wydanie to będzie też okrasą wizyty Martina w Polsce na festiwalu fantastyki w Nidzicy (tak przy okazji, wczoraj dokonaliśmy zakupu biletów lotniczych dla autora i jego asystenta, Tylera Francka). Jeżeli serial będzie tak dobry, jak niosą wieści, to saga Martina może stać się jedną z najlepszych epopei fantasy w historii gatunku, rozpoznawalną nie tylko przez fanów. Dla nich zresztą, Pieśni są i tak dziełem lepszym od Tolkiena. Przypominam, że seria składa się na razie z tomów: Gra o tron; Starcie królów; Nawałnica mieczy; Uczta dla wron, a w lipcu ukaże się kolejny tom, Taniec ze smokami – polska premiera na gwiazdkę. Dodatkowo wydawca Martina zapowiada na lato inną książkę Martina, Lodowego smoka, barwnie ilustrowaną.

Okładka Gry filmowa: Cover Art © 2011 Home Box Office, Inc. All Rights Reserved. HBO and related service marks are the property of Home Box Office, Inc.

Komentarze (4)

Czytacz_pospolity:

30 mar 2011 o 13:26.

Nie lubię takich okładek. Bierzesz do ręki książkę, która oprawiona jest w reklamę serialu. Może i dobrego, nie wiem, ale na pewno gorszego od niej. Zysk i S-ka oraz Wydawnictwo Literackie zrobiło tak samo z Cormaciem McCartym.

Wojtek Sedeńko:

30 mar 2011 o 13:53.

Radujmy się, że jest książka. Mnie też nie cieszy ten znaczek HBO na okładce, ale wolę takie wydanie od pocketa. Niech wydawca zarabia, niech powiększa czytelniczą grupę, niech jak najwięcej ludzi przeczyta taką książkę.
Przykład – saga Sapkowskiego o wiedźminie zimą trafiła do empików z okładkami z gier. Okładki fatalne moim zdaniem, ale seria sprzedała się przez kilka miesięcy w olbrzymim nakładzie. Kupiło to minimum 50 tysięcy nowych czytelników, wielki – i niespodziewany – sukces, bo wszyscy podobno to czytali. Okazuje się, że nie. Tylu czytelników nowych weszło do naszego świata.
Takie czasy, takie wymogi, nowy czytelnik chce opraw z innych mediów. Ale cieszmy się, że jest.

Kros:

21 cze 2011 o 11:47.

Mi się bardzo podoba nowa okładka i chciałbym w następnych tomach okładki filmowe. Ja chcę zakupić książki tylko nie wiem czy będą cz nie nowe okładki, bo jak nie to bym już zamawiał i kupował. A jak mają być to bym poczekał może ktoś mi powiedzieć??

jaffa:

24 cze 2011 o 17:53.

Okładka filmowa bardzo fajna. Niepotrzebna ta reklama HBO, ale trudno. Kupiłem i mam taki sam problem jak ty Kros. Nic w necie nie słychać o nowych okładkach. Zysk w tym roku wznowił wydanie z roku 2000. Czytałem gdzieś na forum, iż być może z czasem wypuszczą gdy będzie lecieć w HBO następna seria serialu. No ale może nasz gospodarz Wojtek coś wie na ten temat?

Zostaw komentarz