Nowy SFinks, vol. 1/2011 (40)

Autor: Wojtek Sedeńko, kategoria: WIEŚCI, utworzono: 27 luty 2011

Zakończyłem prace nad SFinksem. Teraz zajmuje się nim Tadek Meszko, czyli skład. W środę numer zacznie być drukowany.Numer czterdziesty ma 32 pełnokolorowe strony i jeszcze większy nakład. Do zespołu dołączył Andrzej Zimniak z bardzo dobrym felietonem popularnonaukowym. Włączył się też do dyskusji, jaką rozpocząłem Leszkiem Błaszkiewiczem, astronomem i matematykiem, na temat przyszłości Ziemi. Rozmowa na razie pesymistyczna, ale tematy cywilizacyjne będziemy rozwijać i z pewnością wynik naszych rozmów będzie się pojawiał i na blogu, ale z opóźnieniem w stosunku do SFinksa.

W „czterdziestce” felietony i artykuły Leszka Błaszkiewicza, Lecha Jęczmyka, Pawła Laudańskiego, Marka Oramusa, Krzysztofa Sokołowskiego i Andrzeja Zimniaka, wypowiedź George’a R.R. Martina, rozmowa cywilizacyjna Błaszkiewicz-Sedeńko-Zimniak, omówienie 80 nowości, zapowiedzi, informacje ze świata, recenzje. Jest co poczytać.

Przypominam, że SFinksy nadal rozdajemy. Wystarczy zamówić dwie książki z działu fantastyka w solarisnet.pl, by dostać numer. Egzemplarze archiwalne dodrukowujemy i rozdajemy na tej samej zasadzie, wystarczy w uwagach do zamówienia napisać jedynie, o który numer wam chodzi.

Kolejny SFinks zaraz po festiwalu fantastyki w Nidzicy.

Zostaw komentarz